Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Regulament FP Empty Regulament FP

Mesaj Scris de m4ry3n ++ Lun Sept 21, 2009 10:12 pm

Regulament Fifa-Premium:

• Odata cu creerea unui cont pe acest forum va da-ti si acordul asupra acestui regulament.
    • Numarul ligilor va fi stabilit inaintea inceperii fiecarui sezon, in functie de numarul jucatorilor inscrisi si de modul de desfasurare a meciurilor.

• Jignirea (pe forum sau messenger):
    -unui membru din staff va va aduce automat interdictie pe forum (Bann),
    -unui user va va aduce un avertisment, la 3 astfel de avertismente veti primi interdictie pe forum (Bann).

• Daca se primeste doua reclamatii cu privire la un user care refuza sa joace meciurile aferente, va fi automat inlocuit de alt user.

• Fiecare user are dreptul la o singura amanare, cu o durata de maxim 3 zile, pentru fiecare sezon.

• In cazul intreruperii unui meci din cauza unei conexiuni slabe, se va tine cont de minutele jucate si de scorul inregistrat in acel moment. Spre exemplu daca un meci intrerupt in minutul 20, se va relua si se va juca pana in minutul 70. Dupa insumarea a 90 de minute scorul se va cumula si se va determina rezultatul final al partidei.

• In cazul in care un jucator primise o eliminare inainte de intreruperea conexiunii, se va recreea situatia – imediat din acel moment urmand a se juca minutele restante.

• Daca in momentul intreruperii conexiunii, se demonstreaza (prin print screen-uri) ca unul din jucatori era intr-o situatie clara de a inscrie un gol, se poate acorda gol din oficiu.

• Daca se demonstreaza ca un user a iesit de bunavoie in timpul unui meci dintr-un motiv nesemnificativ, va pierde meciul respectiv conform ecuatiei: S + P = SF (S-scorul din minutul in care s-a intrerupt, P-penalizare 3-0 in defavoarea userului care a iesit, SF-scor final al meciului).

• Cornerele nu vor fi executate direct pe poarta, si nici pe bara transversala a portii, daca se demonsteaza ca a-ti executat cornerele in modul mai sus exprimat ve-ti pierde cu 3-0 la masa verde.

• Este interzisa executarea out-ului in careul de 6m.

• Sunt interzise trageri de timp exagerate, adica mai mult de 6 pase intre fundasi si portar.

• Dupa fiecare meci sunteti obligati sa aveti un print screen, cu marcatorii sau cu statistica suturilor pentru validarea rezultatului si a marcatorilor.

• Departajari:
    - In cazul in care doua echipe se afla la egalitate de puncte pe locul 1,4,8 se va lua in considerare meciurile directe dintre acestea, daca si aici este egalitate se va lua in calcul golaverajul.
    - In cazul in care doua echipe se afla la egalitate de puncte pe oricare alt loc exceptand 1,4,8 se va lua in considerare golaverajul.
    - In cazul in care trei sau mai multe echipe se afla la egalitate de puncte, departajarea se va face prin golurile marcate de fiecare echipa in meciurile dintre cele 3.
    - In fazele eliminatorii daca scorul cumulat al celor 2 meciuri este egal se va juca un meci decisiv.

• Organizare:
    - Toti useri sunt obligati sa aibe pe forum, la avatar, o poza cu echipa din campionat. Se va juca cu aceeasi echipa timp de un sezon.
    - Bugetul fiecarei echipe dupa fiecare perioada de management trebuie sa fie mai mare sau egal cu 0. Cei cu datorii vor fi sanctionati.
    - Echipe cu o valuare mai mica de 3,5* nu se vor putea alege!